DeCarley Trading Kurucusu: Altın Bu Zirveye Gidiyor, Ancak…

Altın fiyatları son yedi günde güçlü yükseliş gördü. Birçok yatırımcı, altını 2.200 doların üzerine çıkararak rekor seviyelere taşıyan yükselişini kaçırdıkları için kendilerini suçluyor. Ancak bir piyasa analisti, yatırımcıların yapmaması gereken tek şeyin piyasayı mevcut seviyelerde kovalamak olduğunu söylüyor.

Altın 2.600 dolara gidecek, ancak…

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altın son haftalarda yükselişini sürdürdü. Aracı kurum DeCarley Trading’in kurucu ortağı Carley Garner, yatırımcıların yeni ivmeden faydalanmak için bir şans daha elde etmesini bekliyor. Garner’a göre, kırılmalarla ilgili güzel olan şeyin, kırılma alanını yeniden test etme alışkanlıklarının olması. Ancak, ilk önce bir düzeltme bekliyor. Carley Garner, şu açıklamayı yapıyor:

Bence altın çok daha yükselecek. Haftalık ve aylık grafiklerim bana 2.600 dolar civarında, hatta belki biraz daha fazla bir yerde olduğunu söylüyor. Ancak bir noktada 2.100 doları, hatta belki 2050 doları yeniden test edebiliriz. Altın, ticaret şekli nedeniyle gerçekten zor. Az önce yaptığımız gibi dört yıl boyunca kelimenin tam anlamıyla yatay işlem görecek ve sonra kimse onu izlemediğinde ve kimse beklemediğinde ralli yapacak. Altın ve gümüş FOMO ticaretini icat eden piyasalardır.

Şimdi sıra altında!

Carley Garner’in yükseliş görüşü, altın fiyatlarının yedi günlük rallisinin ardından durakladığı bir dönemde geldi. Nisan vadeli altın kontratları son olarak 2,184.10 dolardan işlem gördü. Ayrıca, gün içinde yaklaşık olarak değişmedi. Carley, bir düzeltmenin altının yörüngesini değiştirmeyeceğini de sözlerine ekliyor. Altın rekor seviyelere eşi benzeri görülmemiş bir hamle yapmış olsa da Carley, kenarda doğru fırsatı bekleyen hala çok fazla para olduğunu belirtiyor. Bu son ralliyle bile altının S&P 500 ve NVIDIA gibi teknoloji hisselerine kıyasla hala değerinin altında olduğuna dikkat çekiyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

Sanki altın ve gümüş, Bitcoin ve NVIDIA’da neler olup bittiğini gördü ve ‘biramı tut’ dedi. Şimdi sıra altında. Dışarıda hala sistemde yolunu bulmaya çalışan çok sayıda Covid parası var. Tüm bu likidite ile işimiz bitmedi.

Makul bir fiyattan altın almak için hala bir fırsatınız var!

Carley Garner, S&P 500 de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde işlem gördüğü için altının rekor seviyelere ulaşmasının şaşırtıcı olmadığını söylüyor. Carley, bu ortamda yatırımcıların güvenli liman varlıkları aradığını da sözlerine ekliyor. Buradan hareketle, “Hisse senedi alıcısı olmak istemezdim. Yükseldiklerini biliyorum ama gerçekten büyük kırmızı bayrakların dalgalandığını görüyorum. Ancak makul bir fiyattan altın almak için hala bir fırsatınız var. Bu piyasa henüz hiçbir şey yapmadı.” diyor. Carley, yatırımcıların altının kendine geldiğinde neler yapabileceğini artık bildiklerini söylüyor. Ayrıca, portföylerini korumak için altına daha fazla ilgi göstereceklerini belirtiyor. Son olarak şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Herkes yükselen enflasyon ve jeopolitik risklerden bahsediyor. Tüm bunlar oluyor ve altın kendi yolundan çıkamıyor. Peki, tahmin edin ne oldu? Altın nihayet tepki vermeye başladı. Bu riskler daha da büyüyecek. Ama şimdi insanlar diyecek ki, bir dakika, biraz korumaya ihtiyacımız var, bu yüzden altının hala yapması gerekenler var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x