Başkan Canpolat’tan işçilere yüzde 110 zam

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, zam oranının tüm işçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haliliye Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen imza törenine; TBMM Başkanvekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, önceki dönem Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, AK Parti MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mustafa Bağmancı, Hizmet- İş Sendikası Şanlıurfa 1 Nolu Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile belediye personelleri katıldı.

İşçinin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Başkan Mehmet Canpolat, personel maaşlarına yüzde 110 oranında zam yapıldığının müjdesini verdi. Başkan Mehmet Canpolat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Seydi Eyyüpoğlu başkanımın hakkını inkar edemeyiz. İlk günden bu tarafa 5 yıl boyunca sizler için sürekli gidip geldi ama Allah’a hamdolsun diğer belediyelerimizin de olduğu gibi Haliliye Belediyemizde her zaman işçi kardeşlerimizin yanında oldu. Haliliye Belediyesinin bütçesini son haddine kadar zorlayarak, sizlerin yanında beş yıl boyunca en yüksek oranlarla yer aldık. Önümüzde bir süreç geldi. Önümüzdeki süreçte atacağımız üç yıllık imza ile bizler yine sizlerin yanında olmaya gayret edeceğiz. Şunu ifade edeyim %110 zam işçi kardeşlerimize hayırlı olsun.”

Hizmet- İş Sendikası Şanlıurfa 1 Nolu Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu ise verilen zam oranının yüksek bir oran olduğunu altını çizerek, “Haliliye Belediye başkanım toplu iş sözleşmesinde önceki dönem sözleşmemizde olduğu gibi belediye bütçesini son haddine kadar kullandı. Siz değerli emekçi kardeşlerimizin refah seviyesini yükseltmek için başkanımız elinden geleni yaptı. Bir önceki sözleşmemizde Türkiye’nin en yüksek sözleşmelerden birine imza attık. Bugünkü sözleşmemiz ile birlikte en düşük maaş ortalama 34.000 lira olarak altıncı ayda da gelecek enflasyon farkı ile birlikte diğer ilçelere göre en yüksek sözleşme Mehmet başkanımızın imzası ile oldu” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, imza töreninde yaptığı konuşmasında, “Toplu iş sözleşmemizin hayırlı olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli başkanlarımı tebrik ediyorum. Başkanlarım özellikle işçinin alınteri kurumadan hakkını veriniz duaturuna riayet ettiler” dedi.

İmza töreninde son olarak konuşan TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, “Sendika Başkanımız Seydi Eyyüpoğlu ve Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat kardeşim beraber epeyi uğraştılar. Buradaki coşkudan gördüğüm kadarıyla %110 zam oranıyla işi taçlandırdılar. İşçi kardeşlerimizin her birinin gönüllerini takdirlerini dualarını kazandılar ben başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmesinin imza töreni gerçekleştirildi. Verilen zam oranı işçiler tarafından da sevinçle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x